Telefon
WhatsApp

izobozz Tavan Ses Yalıtım Uygulama

  • Tavan Ses Yalıtımı
  • izobozz Tavan Ses Yalıtım Uygulama

izobozz Tavan SES Yalıtımı'nda kullanılır. Üst kattan döşemesinden (daire, teras, çatı, vb ) gelen topuklu ayakkabı,eşya çekme,çocuk koşması ,vb gibi sesleri engeller. Kolay, dübelsiz uygulama. Ses yalıtımı yanında ısı yalıtımı da yapar. Üst kattan döşemesinden (daire, teras, çatı, vb ) gelen sıcak ve soğuğu önler.Yoğuşma, küf,siyah leke ve koku oluşmaz. Kolay, dübelsiz uygulama.

Betonarme döşemenin altına saten alçı veya çimento esaslı yapıştırma harcı gerekli talimatlara uygun taraklı mala ile tavan yüzeyine çekilir.

Gerekli kalınlıklardaki izobozz ısı ve ses yalıtım keçeleri duvara aralarında boşluk kalmayacak şekilde elle veya plastik mala yardımı ile vura vura (keçe liflerinin harçla bağlantısını kuvvetlendirmek amacı ile) yapıştırılır.

Yapıştırılan izobozz ısı ve ses yalıtım keçelerin kuruması tamamlanınca üzerine çimento esaslı yapıştırma harcı ile sıvama işlemi yapılır. Uygulama kalınlığı 5 mm sarfiyat ı 4,5 kg/m2 olacak şekilde sürülüp ,üzerine 160 gr/m2 arasında olacak şekilde pvc file sıvanın kabuk mukavemetini artırmak ve çatlamaları önlemek amacıyla perdahlanır.

Kuruması tamamlanan sıvanmış döşemenin üzerine boya işlemine geçilir.

Dübele gerek yoktur. Ama alttaki sıvanın kontrolü iyi yapılmalıdır.Sıvaya güvenilmediği durumlarda dübelleme önerilir.

Önerilen ürünler : 7 mm-10 mm-15 mm-20 mm

tavan ses yalıtımı

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Hemen Arayın! (0505) 366 88 13

BİZ SİZİ ARAYALIM